Продовження циклу статей про Мінську - ПАРТИЗАНСЬКИЙ РАЙОН. Історії, легенди, наші дні.

1. ІСТОРІЯ ПАРТИЗАНСЬКОГО РАЙОНУ.
  2. НАШІ ДНІ.
  3. НОВОБУДОВИ
  4. НЕЖИТЛОВИЙ ФОНД.

ІСТОРІЯ ПАРТИЗАНСЬКОГО РАЙОНУ.

Наш корпоративный союз banwar.org

Ну ось. В нашій неспішної прогулянки по місту ми дісталися до Партизанського району, який розташований в східній частині міста. Прийнято вважати, що ця адміністративна одиниця бере свій початок від Площі Перемоги. Район можна віднести до наймолодшим - утворений він був в 1977 році, розмір його становить усього лише 2 227 га і включає в себе 5 мікрорайонів: Захарова-Пуліхова, дражних, Слеп `янка, Тракторозаводской селище, Степянка.

Мікрорайон вулиць Захарова-Пуліхова, як уже згадувалося, бере свій початок в самому центрі столиці - від площі Перемоги. А ще зовсім недавно, в минулому столітті, тут була тиха околиця Мінська. З усіма принадами тихою сільського життя. Забудовами садибного типу, неквапливістю буття, тонула в зелені садів. Саме в цьому місці тоді розташовувалася мережа продовольчих складів, чому вулиця (сучасні межі вул., Румянцева до залізниці) і отримала назву провіантського. У 50-х роках минулого століття вулиця почала активно забудовуватися.

На місці вулиці Пуліхова і за її межами перебувала Архієрейська Слобода, Антоніївському урочище, Антоновський ліс, Архієрейська гай. Це були володіння глави Мінської єпархії архієпископа Мінського і Туровського. Тут же недалеко розташовувалися село Буділова, передмістя Срібний Лог і Довгий Брід. На жаль, всі ці назви нічого не говорять сучасним мінчани. На початку сорокових років минулого століття в цих місцях почали зводити авіазавод. Але ударні темпи будівництва не випередили швидко розгорнулися військові дії і в недобудованих цехах ремонтувалися літаки Люфтвафе. А після звільнення Білорусі, на виробничій базі заводу було вирішено почати будівництво тракторного заводу, яке проходило під особистим керівництвом Сталіна і в режимі підвищеної секретності. Будівництво такого масштабного споруди, як завод, спричинило за собою необхідність надання житлоплощі майбутнім робочим. Так народився Тракторозаводской селище, який облаштувався між Партизанським проспектом, вулицею Долгобродская і московським напрямком залізниці. Селище і зараз є, не дивлячись на запустіння і відсутність ремонтних робіт, зразок ідеального комуністичного міста. Зі свого якийсь неквапливою атмосферою буття, сонної атмосферою і зблякле помпезністю.

Але повернемося до Архиєрейської Слободі. Сама вулиця Пуліхова придбала свою назву в 1923 році на честь революціонера Івана Пуліхова, який за невдалий замах в 1906 році на життя губернатора Курлова був страчений. Свій теперішній вигляд вулиця почала набувати в 60-70 роки минулого століття і в силу того, що квартири побудованих будинках давалися номенклатурної еліти того часу - отримала назву в народі - «Царське село» або «район пижикових шапок». Пижикові шапки вже ніхто не носить і партійна еліта трансформувалася в іншу, але район досі не втрачає статусу елітного.

А назва іншого мікрорайону, який розташовується на схід від Захарова-Пуліхова, дала річка дражних. Хоча на багатьох старих польських картах цей приплив Свислочи позначається, як «Безіменний». Починалася вона в болотце у однойменного села дражних і далі текла на південь повз Борсуків і Яхімове, перетинала Могильовське шосе і впадала в Свислочь в районі і нині існуючої села Подлосье. До наших днів річечка НЕ ​​дотекла. А Село стала частиною Мінська з 30-х років минулого століття.

Назва теперішній Слеп `янка так само пішло від протікала тут колись річки Ґедзя, а також села Слеп` янка. Дивно те, що перша згадка про ці місця зустрічається в документах 16 століття. Західні кордони Слеп `янка проходили біля передмістя Довгий Брід. Тепер це перетин вулиць Козлова та Ботанічній.

Тут потрібно уточнити невеликий момент, що на території партизанського району колись були дві Слеп `янка. Велика (з однойменною ж фільварком) і Мала. Перша перебувала на місці теперішніх вулиць Ф. Скорини та парникових. Друга ж - це кордону сучасних Аннаева, Бумажкова, Авангардній. Всі ці території колись належали стародавньому дворянського роду Ванькович, про який ми писали в попередніх статтях. До речі, на території Партизанського району досі збереглася і на даний момент відреставрована одна з садиб Ванькович. Колись вона починала фольварек Велика Слеп `янка, а зараз починає вул. Парникову.

З початком колективізації обидві Слеп `янка були перетворені в колгоспи, а існувала ще до революції парникову господарство поблизу села Велика Слеп` янка - було перетворено в овочівницька радгосп імені Будьонного, поруч же, в заплаві річки, знаходилася досвідчена картопляна станція. В наші дні - це парниковий-тепличний комбінат.

У 30-ті роки минулого століття садибу Ванькович перетворили в школу молодшого офіцерського складу НКВС УРСР. У прилеглому лісовому масиві знаходилися будинок відпочинку Раднаркому БРСР, а також дача наркома внутрішніх справ БРСР Цанава.

В межі міста Мала Слеп `янка була включена в 1959 році, а Велика Слеп` янка - після 1980 року.

Мікрорайон Степянка знаходиться на самій околиці Мінська. І до сих пір є химерним мікс села і міста. До 1987 року це була однойменна село в 9 кілометрах від залізничної станції Мінськ-Пасажирський, зі станцією на лінії Мінськ - Орша, в Зеленолугском сільраді Мінського району.

У Степянке селилися демобілізовані військові. Серед них були представники різних національностей. В середині 50-х побудував тут своє житло перший циган, до нього підтяглися інші. З тих пір в народі Степянку іноді називали «Циганським селищем». Історичних відомостей про це місце вкрай мало. Таке відчуття, що і не було тієї Степянкі до 50-х років минулого століття. А жаль. На сьогоднішній день, - ця частина Партизанського району являє собою нереальне видовище, цілком придатне для зйомок фільму «Сталкер 2». Руїни будівель, що дивляться порожніми вікнами-очницями на майданчики і стадіони колишнього поселення військових. Але не все так сумно. У адміністрації району та міста на Степянку грандіозні плани, які обіцяють перетворити це місце в один з найбільш зручних для проживання районів Мінська.

Головною вулицею Степянкі після Великої Вітчизняної війни була залізниця: саме їй належало більшість складів, в які вивантажувалися цемент і дошки, арматура і цвяхи, жерсть і цегла для новобудов зруйнованого війною Мінська. І тільки станція і називалася Степянка, а селище спочатку носив ім'я Липки. Поруч розташовувалися військові частини і аеродром з «покладеними за рангом» складами, ангарами, казармами і Будинком офіцерів. В останньому, до речі, працювали гуртки художньої самодіяльності, в тому числі і хоровий, керував яким майбутній народний артист Білорусі Геннадій Цитович.

Згодом головною транспортною артерією Степянкі стала вулиця Геологічна, розташована паралельно залізничній колії. Названа вона була так через те, що виходила до будівлі гідрогеологічної експедиції, в 1960-х роках організовувала, яка формувала і відправляла в поле геологічні бригади. У найвищій точці Степянкі розташована середня школа № 182, історія якої, згідно з літописом цього навчального закладу, розпочалася 1 вересня 1945 року.

Саме з Степянкой сьогодні пов'язані серйозні будівельні плани в Партизанському районі.

Завдяки появі багатоповерхових будівель житлового та культурно-побутового призначення, удосконалення інфраструктури, в тому числі і транспортної, колишнє селище повинен стати одним з найкрасивіших місць міста. Цьому не в останню чергу сприяє лісовий масив, навколишній мікрорайон.

НАШІ ДНІ.

Плани по реконструкції Партизанського району не можна назвати грандіозними, як, припустимо в Московському і Радянському районах. Але досить цікавими і перспективними - цілком.

У Степянке, на території колишнього військового полігону буде зведено новий мікрорайон зі змішаною житловою забудовою. Комусь може здатися, що садибна забудова - непотрібний рудимент в межах міста, але, як показує практика - таке архітектурне рішення містобудування виправдовує себе. Багатоповерхові житлові комплекси будуть сусідити з котеджами. Відмінний приклад такого симбіозу - район вулиць Філімонова і парникових.

На даний момент, в адміністрації району та міста вже готова документація на будівництво кількох мільйонів житлових квадратних метрів. Тим більше, що цьому сприяє рішення Мінміськвиконкому про приєднання нового мікрорайону до Партизанському району. У перспективі новий район буде пов'язаний свіжозбудовану автомобільною трасою, яка пройде через населений пункт. Назва вже визначено - «Зелений бір».

Рішенням влади, буде збережений в досить великому обсязі приватний сектор в Слеп `янка - в районі вулиць Столєтова - Аннаева - Бумажкова і Запорізькій площі і в в межах вулиць Радіальної - Ваупшасова - Солтиса. А для зручності жителів і в рамках третього кільця, передбачається розвиток транспортного сполучення.

Якщо говорити про Степянке, то тутешньому приватному сектору доведеться частково поступитися місцем новим житловим центрам. Мова в даному випадку йде про вулиці Сосновій, Геологічної, Підлісної та геологічні провулку, т. Е. Поруч із залізницею і майбутньої нової автомобільної магістраллю.

Щоб краще орієнтуватися майбутнім потенційним покупцям нерухомості в Партизанському районі наведемо вартість за метр квадратний в будинках різних категорій.

Відразу слід уточнити, що діапазон цін на нерухомість в Партизанському р-ні досить великий. Такий розрив пояснюється місцем розташування (близькість до центру і пл. Перемоги), якістю і віком будівель. Наприклад, вартість «сталінок», розташованих в центрі Мінська може доходити до 3000 $ / кв.м, тобто дорожче ніж інші категорії квартир на вторинному ринку. У той час, як новобудови по вул. Ваньковича, Захарова, Пуліхова, що вважаються елітними, оцінюються в 2500-4000 $ / кв.м. Якщо брати усереднену вартість метра квадратного в Партизанському районі - вона становить - 1805 $.

Середня вартість і вартість 1м2 типових квартир по Партизанському району становить:

1-кімн. квартири:

квартири старого житлового фонду - 55,0-75,0

квартири стандартні - 62-78,0

новобудови готові 65,0-81,0

2-комн.квартиру:

квартири старого житлового фонду - 67,0-95,0

квартири стандартні - 85-115,0

новобудови готові 95,0-115,0

3-комн.квартиру:

квартири старого житлового фонду - 80,0-150,0

квартири стандартні - 100-165,0

новобудови готові 105,0-275,0

НОВОБУДОВИ

І так, що ж нам пропонують на ринку новобудов в даному районі.

Багатоповерховий житловий будинок в районі перетину вул. Високої і вул. Зв'язківців.

Перше, ніж чіпляє новобудова - це знаходження в екологічно чистому мікрорайоні з збереженому провінційним духом і плином життя, але при цьому, з прекрасно розвиненою інфраструктурою і бонусом - столичною пропискою. Житловий будинок знаходиться в автентичній Степянке, оточеній лісопарковій зоною. Новобудова найвищим сучасним вимогам. Будинок складається з трьох різних секцій - 15, 17, 15 поверхів, і кожен бажаючий з легкістю підбере квартиру під свої побажання. У під'їздах будуть знаходиться по два ліфта.

Запланований термін введення в експлуатацію житлових приміщень 4-й квартал 2013 року.

Вартість 1кв.м від 1250-1450 $

Акція! При 100% оплаті однокімнатна квартира (56 кв.м.) - 1370 у.о. / кв.м., Двокімнатні - 1370 у.о. / кв.м., Трикімнатні (94 кв.м.) - 1200 у. е. / кв.м ..

Забудовник: ТОВ "Будівельна компанія" Сканк ".

Житловий комплекс «АКВАМАРИН».

Даний житловий комплекс розташований в красивому і тихому місці, на березі водоканалу і дає відчуття заміського життя, перебуваючи в самому центрі міста. Забудова виконана в досить лаконічному стилі і включає в себе кілька житлових корпусів, в яких розташовуються 200 квартир і 8 просторих пентхаусів з відкритими терасами. Жильцов «Аквамарина» будуть радувати вбудований і гостьовий паркінги; майданчик для дітей та відпочинку; пляжна зона і адміністративні приміщення під магазини «крокової» доступності.

В даний час, квартири в житловому комплексі "Аквамарин" пропонуються на умовах безпроцентної розстрочки тільки до 20 січня 2014 года! Початковий внесок - 30% від вартості квартири, що купується. Кількість квартир обмежена.

Ціна від 2100 у.о.

Термін здачі: 3 квартал 2015 року.

Забудовник: ТОВ "тапас"

Каркасно - блочний будинок по вул. Геологічна, д.59Б

Мешканці даного будинку будуть насолоджуватися лісовим масивом, в якому і розташована будівля. Відмінна інфраструктура і крокова доступність до всіх видів транспорту тільки поліпшать якість проживання. На даний момент, велика частина квартир розпродано. Решта пропонуються за наступними цінами:

2-кімнатна квартира: 64,6 кв.м. по 1530 у.о. за 1 кв.м.

3-кімнатні квартири: 77,2 - 78,0 кв.м. по 1530 у.о. за 1 кв.м.

Забудовник: ЗАТ "Комкон"

Житловий комплекс "Парк-Сіті"

Своїх мешканців ЖК буде радувати чистотою повітря екологічно чистого району, близькістю річкового каналу і лісового масиву, відмінною інфраструктурою та зручною транспортною розв'язкою.

Будинок зданий.

У житловому комплексі «Парк-Сіті» залишилося кілька двокімнатних квартир площею від 78 кв. метрів, які можна отримати у власність, уклавши договір купівлі-продажу. Вартість 1 кв. метра від $ 2700.

Забудовник: ТОВ "тапас".

НЕЖИТЛОВИЙ ФОНД.

Для завершення картини Партизанського району - поговоримо і про нерухомість для ведення бізнесу. Центральна частина даної адміністративне одиниці - ідеально підходить для облаштування офісних приміщень. Віддалені ж райони, такі як: Степянка і Слеп `янка чудові для організації складів і виробничих приміщень.

Бізнес-центр "Азимут".

Знаходиться на вул. З.Бядулі. Величезний плюс - гарне транспортне перетині. Парковка.

Ціна оренди від 22 євро за метр квадратний.

Багатофункціональний комплекс LOFT.

Термін здачі - 4 квартал 2016 року. На першому поверсі планується розмістити: торгові площі, банк, кафе, ресторан. Всі інші поверхи займуть офісні приміщення. Площею від 20 м2.

Бізнес - центр "Шоколад".

Забудовник запрошує до участі в пайовому будівництві від 2 000, $ / кв.м. Термін здачі - 3 квартал 2014 року.

Copyright ТОВ «Час-Пік» © 2014. Всі права захищені.

Алена Корзун